383 відгуків
+380 (99) 064-64-25
+380 (93) 064-64-25
Інтернет магазин "СуперАгро"

Як підготувати сад до зимівлі: що необхідно робити восени

Як підготувати сад до зимівлі: що необхідно робити восени
З приходом осені кожному садівникові потрібно не тільки зібрати врожай, а й підготувати улюблений сад до зимівлі. Перед тим як дерева і кущі поринуть в стан спокою, необхідно провести деякі підготовчі заходи. Не пошкодуйте для них декількох днів, так як з приходом весни ваші зусилля окупляться сторицею. Про те, як підготувати сад до зимівлі, піде мова в цій статті.
Прибирання листя для підготовки до зимівлі
Незважаючи на те, що багато господарі саду використовують листя для мульчування дерев і кущів, досвідчені садівники не рекомендують це робити. У листі часто знаходяться в стані сну різноманітні шкідники, які з настанням тепла активізуються і наносять саду серйозної шкоди. Тому опале листя краще прибрати з саду.
Осіння підготовка плодових дерев до зими
Поки стоїть суха погода потрібно перевірити стовбури дерев на наявність лишайників і мохів, які потрібно акуратно очистити. При виявленні на деревах грибкових утворень, їх потрібно обробити фунгіцидами, а для знищення садових шкідників необхідно використовувати інсектицидные препарати.
Далі потрібно провести санітарну обрізку. Видаляються всі сухі, пошкоджені та спрямовані в середину крони гілки, а також молода поросль на нижній частині стовбура. З метою запобігання грибкових захворювань місця зрізів обробляються мідним купоросом з розрахунку1 ч. л. на 1 л води або садовим варом.
Багато шкідники саду і личинки ховаються в ґрунті. Зазвичай вони знаходяться на глибині 15 см, тому необхідно провести перекопування приствольного кола на глибину 20 см. Це дозволить підняти шкідників на поверхню, де вони загинуть від холоду. Розпушування землі краще проводити вилами, щоб не пошкодити коріння. Особливо акуратно потрібно обкопувати молоді дерева.
Після підгодівлі в коло можна додати деревну золу або суміш суперфосфату і сульфату калію, дотримуючись рекомендованих доз для кожного виду плодових дерев.
Також дерева потрібно обприскати мідним купоросом, зробивши розчин із розрахунку 200 г на відро води.
Перед настанням холодів в суху погоду (десь в кінці жовтня або початку листопада) можна провести побілку стовбурів. Варто купити готову побілку для дерев або приготувати її за таким рецептом: мідний купорос (0,5 кг) + вапно (2,5 кг) розчиняються у відрі води, після чого туди додають столярний клей (200 г).
Осіння підготовка плодових чагарників
Для початку проводиться санітарна обрізка плодових кущів. У чорної смородини видаляються всі п'ятирічні пагони, у малини залишаються лише однорічні пагони.
Саджанці до трьох років рекомендується укутати утеплюючим матеріалом. Кущі ожини і малини можна зв'язати в пучки і пригнути до землі, закріпивши за допомогою дроту. Це підвищить стійкість рослин до сильних поривів вітру, а в разі сильних морозів дасть можливість додатково укутати кущі нетканим матеріалом.
Всі плодові чагарники перед зимівлею окучиваются, удобрюються органічними або мінеральними фосфорно-калійними добривами.
Осіння підготовка багаторічних рослин
У трав'янистих багаторічників потрібно обрізати все сухе листя і квіти, зрізати надземну частину, залишаючи пагони заввишки 8-10 см Після цього рослину можна обробити розчином 3% купоросу. В основі квітки необхідно трохи розпушити грунт (глибина розпушування – до 5 см).
Особливої підготовки вимагають троянди. У поліантових і мініатюрних троянд прибираються недозрівші суцвіття, чайно-гібридні троянди підрізають на висоту 50 см від землі (зрізують всі м'які пагони). Кущі троянди окучиваются на 20-25 см землею і на 10 см торфом. При настанні стійких морозів троянди можна накрити плівкою.
Влагозарядный полив
Восени в саду рекомендується провести вологозарядковий полив. Щоб вода розподілилася в ґрунті рівномірно, особливо ретельно потрібно прорахувати її необхідну кількість. Зазвичай на одне дерево старше 5-ти років витрачається 15-20 літрів. При цьому також варто враховувати грунт саду:
· на піщаних грунтах використовують 4-5 відер;
· для суглинків – 6-7;
· глинисті ґрунти вимагають 8-9 відер.
Оптимальна температура води − на 5 градусів вище температури повітря.
Мульчування
Зимовий мульчування полегшує перехід дерев і кущів до холодів і запобігає замерзанню коренів. Крім цього після руйнування мульча стане відмінним джерелом корисних органічних речовин.
Для мульчування використовують сіно, тирса, здорову кору дерев або картон. При мульчуванні дерев картоном, зверху його потрібно покрити шаром ґрунту висотою до 30 див.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner