383 відгуків
+380 (99) 064-64-25
+380 (93) 064-64-25
Інтернет магазин "СуперАгро"

Як доглядати за петуніями

Як доглядати за петуніями
Для багатьох поколінь квітникарів одним з найпопулярніших садових та балконних квітів є петунія. Така популярність викликана величезною різноманітністю забарвлень квітів і тривалим періодом цвітіння – від весни до заморозків. Про те, як доглядати за петуніями піде мова в статті.
Основні поради по агротехніці петунії
Петунії можна купити готової розсадою або самостійно виростити з насіння. Ця квітка має дрібне насіння, тому ріст рослин сповільнений, а розсадний період більш довгий. Пророщування насіння можна почати в кінці січня – початку лютого. Для пророщування рослині потрібно близько 12 годин світла. Для цього використовуються лампи, і підтримується температура 18-200С. При відсутності ламп висадку краще перенести на березень, але тоді цвісти петунія почне з середини літа.
Для пророщування насіння використовуйте універсальний квітковий грунт, який потрібно полити до висадки насіння. Також можна використовувати торф'яні таблетки. Вони дозволяють вирощувати розсаду без пікіровки.
Краще пророщувати насіння петунії в спеціальній пластиковій теплиці з кришкою, ніж під плівкою. Так проклюнулися насіння точно не ушкодяться. Після того, як розсада виросте до 5 сантиметрів, її потрібно пікірувати і розсадити в окремі ємності. А коли вона підросте до 10 сантиметрів, для поліпшення кущіння у верхній точці общипываются листочки. Цю процедуру рекомендується проводити кожні 10 днів.
Петунія не має високих вимог до грунту, але любить слабокислі грунту (рН 5,5-6,5). Для розсадження паростків в горщики можна використовувати універсальний субстрат для квітів, торф'яної складу варто розбавити піском, а садовий грунт повинен бути добре перегноенным і дренованим.
Швидше і рясніше петунія росте на сонячних місцях, хоча може впоратися і з півтінню.
Незважаючи на те, що дорослі петунії досить стійкі до посухи, у спекотну погоду їх потрібно регулярно поливати. Особливої уваги вимагають рослини в горщиках, а також крупноквіткові сорти. Полив проводиться під корінь.
Видалення відцвілих суцвіть на квітучої петунії допоможе продовжити період її цвітіння, який зазвичай триває до перших заморозків.
При дотриманні вимог агротехніки, петуній не страшні шкідники і хвороби. Якщо правила догляду за рослиною не дотримуються, він може захворіти хлорозом, різними видами гнилі або фітофторозом. З ними можна впоратися за допомогою відповідних препаратів.
Особливості підживлення петуній
Внесення підгодівлі потрібно проводити протягом усього періоду вегетації петуній. При цьому краще використовувати підгодівлю в рідкому вигляді або швидкорозчинні препарати. В асортименті магазину СуперАгро ви можете придбати добриво серії Чистий аркуш для петуній і пеларгонії.
Якщо при пророщуванні насіння частину паростків вийшли кволі, оживити паростки допоможуть вітаміни групи В. Для приготування розчину, яким будуть опрыскиваться сіянці, використовується 1 ампула на 1 літр теплої (25-300С) води. Обприскування потрібно проводити раз у 7 днів, поки рослини не підуть у ріст. Також для усунення пригнічують зростання факторів можна застосовувати імуностимулятори, такі як Епін, Циркон, Аминостар, Бурштинова кислота та інші.
Якщо насіння проращиваются в торф'яних таблетках, підгодівлю можна починати з появою другого листка. Важливо допомогти петунії наростити пагони для формування пишного куща. Тому вибирайте азотні добрива, чергуючи кореневу і позакореневе підживлення.
Пожовтіння пагонів може свідчити про дефіцит заліза, тому цей елемент потрібно додавати у вигляді підживлення.
Коли кущі петуній розвинуться досить добре, можна переходити на фосфорно-калійні добрива, які забезпечать їх довготривале цвітіння. Препарати вносять щотижня, але деякі квітникарі роблять такі підживлення частіше (через кожні 2-3 дні), але в цьому випадку використовують більш слабкий (у 3-4 рази) розчин.
Дуже важливо не перегодовувати рослини, так як це збільшує ризик появи гнилей і грибкових хвороб. Так що краще трохи не догодувати петунію, ніж навпаки.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner